Najcieplejszy kolorystycznie typ urody niezależnie od podtypu. Ciemna jesień, ciepła jesień oraz przygaszona jesień- wszystkie charakteryzują się złotawymi i ciepłym refleksami. Jak pora roku, Pani Jesień bardzo często ma rude włosy, lub przebłyski rudego i rdzawego nawet jeśli jej pasma są brązowe lub blond.

Bardzo łatwo poznać jesień po ciemniejszych oczach, zazwyczaj są to ciemne zielenie, brązy lub piwne. Jednak zdecydowanie najbardziej charakterystyczne są rudawe włosy. Niezależnie od głównego koloru, bez problemu da się zauważyć miedziane refleksy. W przeciwieństwie do Pani Lato, Jesień ma zawsze włosy w ciepłych odcieniach.

Pani Jesień- jak wygląda?

Znane reprezentantki jesieni to między innymi Julianne Moore, Jennifer Lopez oraz Madelaine Petsch. Wszystkie te panie wyróżniają się ciepłym kolorem włosów. Nawet jeśli nie jest to czysty rudy, da się zauważyć dużą różnicę w porównaniu z zimnymi pasmami Lata. Najczęściej spotkane kolory włosów to oczywiście odcienie rudego, kasztanowy i ciepłe brązy.

Oczy zazwyczaj są ciemniejsze, chyba najjaśniejszym kolorem spotykanym u jesieni jest piwny. Zazwyczaj są to również ciemne zielenie, często wpadające nawet w oliwkowy oraz brązy.

Jeśli chodzi o karnację, może być ona zarówno blada i bardzo podatna na oparzenia słoneczne. W tym przypadku bardzo łatwo pojawiają się ciepło zabarwione piegi. Możliwe jest również, że pani jesień będzie miała ciepłą i naturalnie ciemniejszą karnację lub nawet śniadą.

Zalecenia kolorystyczne

Podobnie jak w przypadku Pani Wiosny, Jesień powinna stawiać na kolory charakterystyczne dla jej pory roku. Wszelkie kolory ziemi jak brązy, zielenie, pomarańcze i beże sprawdzą się doskonale w szafie każdej jesieni. Szczególnie butelkowa zieleń znakomicie podkreśli rude pasma, bardzo dobrze sprawdzi się w połączeniu zarówno z rdzawymi odcieniami pomarańczu i czerwieni jak i neutralnymi beżami.

Najważniejszym kosmetykiem w kosmetyczce jesieni powinien być krem z filtrem, który ochroni wrażliwą cerę. Warto postawić na delikatny podkład, lub krem koloryzujący. Dzięki temu łatwiej uniknąć problemów z zbyt ciemnym podkładem, oraz zakryciem pięknych naturalnych piegów. Cienie do powiek, które sprawdzą się przy tym typie urody to oczywiście wszelkie zielenie, miedź oraz złoto. Przy wyborze szminki warto postawić na ciepłe czerwienie lub nawet pomarańcze oraz brązy.