Pomimo konkretnych cech charakterystycznych dla Pani Zimy, jest to jeden z cięższych do określenia typów urody. Znajdziemy w nim jednocześnie bladolice i ciemnowłose siostry Królewny Śnieżki, jak i naturalnie opalone lecz również ciemnowłose księżniczki Jasminy.

Możliwe, że jesteś zimą jeśli twoje włosy są naturalnie bardzo ciemne lub wręcz czarne; oczy mają równie intensywny kolor co oczy, lecz cera jest śnieżnobiała. Bardzo często spotykane jest także połączenie ciemnobrązowych, wręcz czarnych oczu oraz oliwkowej lub śniadej karnacji.

Pani Zima- jak wygląda?

Wśród znanych zim możemy spotkać przeróżne znane osoby jak Sherilyn Fenn, Zooey Deschanel ale również Jadę Pinkett Smith oraz Reginę King. Pomimo zdecydowanie różnych typów karnacji, wszystkie te panie mają wspólne cechy. Najbardziej charakterystyczną cechą zimy jest wyjątkowo intensywny i nasycony kolor oczu oraz ciemne włosy. W tym typie urody bardzo trudno spotkać naturalną blondynkę.

Intensywne i głębokie zielenie, granaty i zimny niebieski to najczęściej spotykane kolory tęczówek spotykany u zim z jasną karnacją. Tak zwany typ orientalny zimy najczęściej wyróżnia się bardzo ciemnymi oczami, brązem wpadającym w czerń. W każdym przypadku widoczna jest znaczna różnica pomiędzy białkiem oka a kolorem tęczówki.

Zalecenia kolorystyczne

Pani Zima najlepiej ze wszystkich typów wygląda w klasycznych kolorach. Czarny oraz czysta biel to idealny wybór, w dodatku niesamowicie elegancki, stylowy i przede wszystkim ponadczasowy. Wszelkie wariacje ciemnych kolorów idealnie podkreślą klasyczną urodę każdej zimy. Warto więc postawić na ubrania w kolorze granatowy, bordowym oraz ciemnofioletowym.

Na powiekach najlepiej używać zimnych odcieni; szarości, srebra i granaty aż same proszą się o makijaż smokey eye! Aby podkreślić usta najlepiej wybierać wszelkie chłodne odcienie czerwieni, różowego oraz fioletu.