Przedstawicielki tego typu urody dzielą się na trzy podtypy: jasne lato, chłodne lato oraz przygaszone lato. Być może lato kojarzy nam się raczej z ciepłymi temperaturami- jednak pani lato to posiadaczka chłodnego typu urody.

Jeśli twoje włosy mają zimny odcień jak popielaty blond, chłodne brąz czy nawet popielaty brąz; oczy także mają zimny odcień, są szare, stalowoniebieskie lub granatowe; a cera jest bardzo jasna, wręcz mleczna- zapewne jesteś właśnie latem.

Pani Lato- jak wygląda?

Wśród znanych reprezentantek lata znajdziemy między innymi Emily Blunt, Margot Robbie i Reese Witherspoon. Charakterystyczną cechą urody lata jest chłodna tonacja wszystkich jej elementów. Cera jest bardzo jasna, mleczna lecz w przeciwieństwie do wiosny- w zimnej tonacji. Nie jest to idealna karnacja jeśli chodzi o opalanie, najczęściej po kontakcie ze słońcem staje się czerwona i podrażniona. Jednak z czasem opalenizna przybiera ciemną barwę.

Włosy pani i pana lato mogą być zarówno blond jak i ciemniejsze. Jednak w obu przypadkach odcień zawsze będzie chłodny, najczęściej popielaty. Chłodne, ciemniejsze brązy, ciemny szarawy blond czy niezwykle rzadko występująca naturalnie platyna.

Oczy mogą znajdować się na całej skali niebieskiego. Od jasnoszarych, przez stalowoniebieski, chłodno błękitny aż po granatowy.

Zalecenia kolorystyczne

Wszelkie przygaszone, czy wręcz „przybrudzone” odcienie wszelkich kolorów będą pasowały dla lata. Dla zwolenniczek jaśniejszych kolorów bardzo dobrze sprawdzą się brudne róże i fiolety oraz wszelkie odmiany stalowego i szaroniebieskiego. Z ciemniejszych kolorów oczywiście klasyczna czerń. Bardzo dobrze sprawdzą się również wszelkiego rodzaju ciemne fiolety i czerwienie.

Bardzo dobrym pomysłem w przypadku tego typu urody jest stawianie na mocniejszy makijaż oka. Ciemnofioletowy cień do powiek, czarny i brązowy eyeliner oraz sprawdzona mascara. Warto także pamiętać o makijażu brwi, pomogą one podkreślić niesamowity kolor tęczówki. Pani lato bardzo dobrze będzie wyglądać zarówno z brzoskwiniową pomadką jak i ciemnoczerwoną szminką. Warto jednak przy doborze czerwonej szminki wybrać chłodniejszy odcień, lub nawet wpadający w fiolet.