Ten typ urody dzieli się na trzy podtypy: ciepłą wiosnę, jasną wiosnę oraz czystą wiosnę. Pomimo drobnych różnic w podtypach, wiosna charakteryzuje się klasycznie słowiańską urodą.

Jeśli masz jasne włosy blond, lub nawet jasnobrązowe czy rude; jasne oczy- od jasnoniebieskich po jasnozielone czy brązowe; twoja cera jest jasna lecz bez problemu opala się na brąz lub brzoskwiniowy- jesteś wiosną.

Pani Wiosna- jak wygląda?

Znanymi reprezentantkami tego typu są między innymi Nicolę Kidman i Cameron Diaz. Wiosnę charakteryzują włosy w jasnych i ciepłych odcieniach. Złote blondy, jasne brązy oraz wszelkie jasne rudości jak truskawkowy czy brzoskwiniowy blond.

Chyba najbardziej charakterystyczną cechą tego typu urody są bardzo jasne oczy. Tęczówki przedstawicielek i przedstawicieli wiosny nie odcinają się wyraźnie od białek oczu. Spotykane są jasne odcienie zieleni, niebieskiego i nawet brązu i bursztynu.

Karnacja wiosny jest jasna, lecz w żółtych lub brzoskwiniowej tonacji. Nie ma problemu z opalaniem, nie czerwieni się na słońcu lecz nabiera pięknego brązowego odcienia. Bardzo łatwo można zauważyć na niej rumieńce. Pojawiają się także złoto-brązowe piegi.

Zalecenia kolorystyczne

Wiosną bardzo chętnie sięgamy po pastele, jest to również idealny wybór dla osób o wiosennym typie urody. Warto postawić na pudrowe odcienie różu i fioletu, miętowa zieleń i pastelowe żółcie. W garderobie wiosen nie powinno zabraknąć również bieli kości słoniowej, i innych odcieni ciepłej bieli. Ciemne kolory, szczególnie czarny nie są w jej przypadku najlepszymi kolorami. Jeśli zależy nam na ciemnych dodatkach, warto postawić na ciemne buty czy spodnie. Przy twarzy najlepiej sprawdzą się pastele i biel.

Makijaż powinien naturalnie podkreślić piękno i delikatność. Warto więc postawić na ciepłe, delikatne kolory jak beżowy i łososiowy. Bardzo dobrze sprawdzi się również złoto czy jasny niebieski. Kolory szminek sugerowane dla wiosen to wszelkie odmiany różu oraz czerwień.