Mówiąc o tym, że pies nas kocha mamy oczywiście na myśli to jak psie oddanie i sympatię. W końcu ciężko przekładać nasze ludzkie uczucia na czworonoga, który postrzega świat w inny sposób. Jednak na swój sposób czworonogi z chęcią okazują przywiązanie i sympatię do swoich opiekunów.

Widoczna radość

Jeśli pies na nasz widok robi się podekscytowany z radością metra ogonem możemy bardzo łatwo odczytać, że darzy nas sympatią. To samo tyczy się reakcji na przykład na powrót do domu. Jeśli po przekroczeniu progu mieszkania pierwsze co widzicie to świętujący i uradowany psiak; możecie mieć pewność, że na pewno cieszy się z Waszego powrotu do domu.

Okazywanie czułości

Ludzie okazują sobie uczucia przez miłe słowa, ale również dotyk. Przytulanie i buziaki to wśród ludzi jasne wyrazy sympatii. Podobnie psy okazują sympatię swoim opiekunom.

Psie przytulaski wyglądają jednak nieco inaczej niż u ludzi. Pies najczęściej położy na udzie człowieka swoją głową, albo będzie ocierał się o nie podobnie jak kot. Również wsadzanie nosa i głowy pod ramię jest psim sposobem na okazanie pozytywnych uczuć. Przy okazji psiak zostawia na nas swój zapach, aby inni wiedzieli że jest naszym przyjacielem.

Psie buziaki najczęściej są wyrażane w formie lizania. Niektóre psy uwielbiają lizać swoich właścicieli po rękach czy nawet twarzach. Należy jednak uważać, aby psiak nie zlizał przy okazji szkodliwego dla niego kremu.

Poświęcaj mi uwagę!

Jeśli pies domaga się uwagi, to również oznaka że lubi spędzać z nami czas. Przynoszenie zabawek, zaczepianie czy wpatrywanie się w człowieka- to wszystko psie sposoby na spędzenie jak największej ilości czasu z ukochanym opiekunem.