Zdrowy styl życia daje wymierne korzyści tu i teraz, a dodatkowo procentuje na przyszłość. To, jak traktujemy swój organizm wpływa na nasze samopoczucie, kondycję zdrowotną, poziom  energii, a także nastrój, emocje czy funkcje mózgu.

Co zrobić, aby zachować zdrowie na długie lata i być w świetnej formie aż do późnej starości? Wysokiej jakości jedzenie, ruch, a także skuteczne rozładowywanie stresu – to tylko niektóre aspekty zdrowego życia na co dzień. O czym jeszcze warto pamiętać?

Dieta, wysiłek fizyczny, walka ze stresem i profilaktyka zdrowotna

Podstawą zdrowego stylu życia jest oczywiście naturalna i nieprzetworzona dieta, obfitująca w witaminy, minerały i antyoksydanty. Pozwala to na odżywienie każdej komórki ciała i pomaga opóźnić procesy starzenia. Nieodzowny jest również regularny ruch – niekoniecznie bardzo intensywny, ale praktykowany kilka razy w tygodniu. Kolejny ważny aspekt to dbałość o relaks, odpoczynek i oczywiście efektywny, regenerujący sen. Nie można również zapominać o profilaktyce i wykonywaniu podstawowych badań. Morfologia krwi, badanie moczu i poziomu glukozy, pomiary ciśnienia i EKG, a w przypadku kobiet USG piersi i cytologia – to wszystko pomaga wykryć wiele schorzeń we wczesnym stadium.

Jeśli zależy nam na życiu w zdrowym stylu, powinniśmy również zrezygnować z papierosów i w jak największym stopniu ograniczyć alkohol. Warto również pamiętać o czasie spędzanym na łonie natury, używaniu naturalnych kosmetyków i środków czystości oraz o trosce o ekologię i środowisko. Stosowanie tych zasad nie tylko pomoże nam zachować zdrowie, ale również da mnóstwo satysfakcji.

Żyj zdrowiej z portalem bardziej.pl.