Płyn micelarny zapewnia skuteczny demakijaż i łagodne oczyszczanie skóry. Kosmetyk przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji i może być stosowany rano i wieczorem. Delikatny, efektywny i łatwy w aplikacji, zalecany jest do każdego typu cery.

Płyn micelarny – działanie

Micele to mikroskopijne cząsteczki chemiczne. Umieszczone w roztworze wodnym, jak magnes przyciągają drobinki kurzu i brudu. Stworzone z dwóch części kuliste cząsteczki, lipofilowej (przyciągającej) i hydrofilowej (rozpuszczającej), doskonale odświeżają skórę i dokładnie usuwają wszystkie zanieczyszczenia.

Płyn micelarny to wyjątkowo skuteczny produkt łączący w sobie zalety mleczka, płynu i żelu do oczyszczania skóry. Doskonale usuwa makijaż i rozpuszcza zalegający na twarzy łój i brud, a jednocześnie nie narusza warstwy hydrolipidowej skóry. Delikatny w działaniu, może być stosowany także przy skórach problematycznych, wrażliwych i z niedoskonałościami.

Demakijaż i poprawne oczyszczanie skóry

Dokładne oczyszczanie skóry ma istotne znaczenie, dla jej zdrowia i dobrego wyglądu. Zalegający na jej powierzchni brud, łój i pozostałości kosmetyków, mogą być przyczyną powstawania niedoskonałości w postaci zaskórników, drobnych krostek, a nawet doprowadzić do zmian trądzikowych.

Demakijaż to podstawowy krok w wieczornej pielęgnacji. Kosmetyk na bazie miceli doskonale poradzi sobie z wszystkimi zanieczyszczeniami znajdującymi się na Twojej twarzy. Płyn micelarny nie zawiera sztucznych substancji, nie pozostawia na skórze tłustej warstwy i nie wymaga pocierania, co może podrażniać delikatną i wrażliwą cerę. Wystarczy, że przyłożysz nasączony płynem płatek do twarzy i delikatnie przeciągniesz nim po twarzy.

Po zmyciu makijażu pamiętaj o przywróceniu jej odpowiedniego poziomu pH tonikiem i ewentualnym nawilżeniu kremem, jeśli cera tego potrzebuje. Tak oczyszczona skóra jest gotowa na nocną regenerację i odbudowę.