Maj rozpoczął się niezwykle upalnie. Z czasem będzie coraz cieplej, warto więc już teraz pomysleć o tym jak najlepiej chronić się przed nadchodzącymi upałami!

Naturalne materiały

Jeśli opuszczamy pomieszczenie, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Przede wszystkim najlepiej sprawdzi się bawełniane ubranie. Przewiewne i najlepiej w jasnych kolorach. Do tego nie można zapomnieć o kremie z filtrem SPF oraz nakryciu na głowę.

Dobrym zwyczajem jest także noszenie ze sobą butelki z wodą; tak aby w razie potrzeby móc się napić czy nawet schłodzić ciało. Najlepiej w takim przypadku polewać wewnętrzne części nadgarstków i łokci.

Zasłony

Jeśli przebywany w pomieszczeniu, dobrym pomysłem jest zasłonięcie okien. Rolety, żaluzje czy grube zasłony skutecznie zablokują wpadające do pokoju promienie słoneczne.

Jednak aby sposób ten zadziałał, musimy mieć jednocześnie szczelnie zamknięte okna, inaczej skwar z zewnątrz i tak będzie dostawał się do mieszkania.

Zmień dietę

Latem warto ograniczyć gotowane posiłki. W końcu dostępnych jest wszędzie dużo świeżych owoców i warzyw. Dodatkowo nie będziemy nagrzewać mieszkani ciepłem od kuchenki.

Warto spróbować także znanego z Bliskiego Wschodu. Ciepła, słodka herbata miętowa to najlepszy sposób na schłodzenie się od wewnątrz!