Pisaliśmy już sposobach w jaki psy okazują swoją sympatię do właścicieli. Wiele osób wciąż bardzo błędnie wierzy, że koty w ogóle nie okazują swoich uczuć. Jest to bardzo krzywdzące, i przede wszystkim nieprawdziwe przekonanie. Koty są bardzo emocjonalne i potrafią budować głębokie więzi ze swoimi ludzkimi opiekunami.

Relaksujące mruczenie

Już sama obecność kota może mieć właściwości terapeutyczne, stąd też tak dobre efekty przynosi felinoterapia. Jednak każdy kto miał przyjemność głaskać mruczącego kota, wie jakie to przyjemne i kojące uczucie.

Koty mruczeniem dają nam znać, że czują się w naszym towarzystwie dobrze. Mruczący kot jest zrelaksowany i zadowolony, a to bardzo duży komplement jeśli mruczek tak się czuje w naszym otoczeniu. Warto odwdzięczyć się pieszczotami, drapiąc na przykład za uchem.

Brzuchem do góry

Koty niechętnie pokazują swoje włochate brzuszki. Jest to w sumie bardzo delikatne miejsce, które w razie ataku należy chronić. Jeśli kot pokazuje nam swój brzuch jest to oznaka ogromnego zaufania. Mruczek pokazuje nam w ten sposób, że ufa nam całym swoim życiem i może to pokazać odsłaniając swoje najdelikatniejsze miejsce.

Drapanie kota po brzuchu może być niezwykle kuszące, jednak musimy mieć na uwadze że większość kotów tego nie lubi. Naturalnym odruchem kota jest zamknięcie się w ostrą klatkę, chwytając drapiącą rękę w uścisk pazurów.

Kocie „Kocham Cię”

Czy twój kot kiedykolwiek na Ciebie mrugnął, lub puścił oczko? To kolejny sposób w jaki kot mówi do swojego człowieka „Kocham Cię”. Podobnie jak odsłonięcie brzucha, tak zamykanie oczu pokazuje, że zwierzak czuje się z tobą bezpiecznie.

Jeśli chcesz odpowiedzieć swojemu kotu, że również bardzo go kochasz- odmrugnij do niego powoli.