Zadbany zarost jest często wizytówką mężczyzny. Jeśli już postanowiłeś porzucić gładką twarz i chcesz zapuszczać brodę musisz pamiętać o kilku zasadach, aby cieszyć się tym niezwykle eleganckim wyglądem.

Dobre podstawy

Podobnie jak przy zapuszczaniu włosów, przy zapuszczaniu zarostu należy skupić się nie tylko na wyglądzie zewnętrznym. Zdrowa dieta jest niezwykle potrzebna nie tylko aby właściwie funkcjonować. Żeby organizm miał z czego budować włosy, w tym właśnie brodę i wąsy potrzebuje odpowiednich składników odżywczych. Nie ma więc wyjścia, trzeba jeść warzywa i owoce. Nie zapominając oczywiście o piciu odpowiedniej ilości wody.

Zdrowy sen jest kolejnym czynnikiem, który wpływa na wiele aspektów naszego życia. Być może zdziwi Cię ta porada, jednak wysypianie się także wpłynie pozytywnie na porost przepięknej i gęstej brody. Podobnie sprawa wygląda z uprawianiem sportu, spędzaniem czasu na świeżym powietrzu i spacerowaniu. W zdrowym ciele zdrowy duch, także brodaty!

Odpowiednia higiena

Gdy już zaczniesz zauważać pierwsze efekty zapuszczania zarostu od razu przejdź do wyrabiania sobie dobrych nawyków. Nie oznacza to od razu potrzeby kupowania dużej ilości kosmetyków. Jeśli używasz dobrego żelu do twarzy – coraz częściej w drogeriach pojawiają się specjalne żele dla brodaczy- przy krótszym zaroście powinien sprawdzić się również do mycia brody. Podobnie wygląda sprawa z szamponem, być może ten którego używasz do włosów sprawdzi się także do mycia brody.

Ważne jest aby oczyszczać brodę regularnie. W ciągu dnia ma ona w końcu kontakt z jedzeniem, pyłkami i zanieczyszczeniami. Zaniechanie regularnego oczyszczania może spowodować więc rozwinięcie się infekcji lub wysypki. Po umyciu i wysuszeniu warto sięgnąć po specjalną szczotkę do brody. Czesanie zarostu pozwoli oczyścić skórę i włosy z martwego naskórka, a rozczesane włosy bedą się o wiele lepiej układać. Dla idealnego zakończenia rytuału, warto sięgnąć po specjalny olejek nawilżający. Dzięki temu skóra twarzy i włosy pozostaną miękkie i sprężyste.